суббота, 22 ноября 2014 г.

В серці серця. Частина 1. Розділ 5

Чужі помилки не пробачають, не те що свої...

Босі ноги Інсілліона холодила мармурова підлога Залу Правди.
Коли він опинився після тепла живого світу на площі перед школою і побачив Атііла в компаніїї ще двох вчителів він все зрозумів. Його будуть судити.
Взагалі, випадків порушення неписаних законів Амурів було дуже мало. Їх можна було порахувати на пальцях. В основному це були причини великих воєн, і поштовхом до подібних вчинків завжди були неточності вказівок з верху, з канцелярії. І суд проходив тоді над тими Амурами, хто дав такі вказівки, і завжди їх потім переводили “в поле”, щоб своїм служінням силі Кохання вони виправляли те, що наробили.

Але до цих пір жоден з посланців світлого почуття не порушував законів по своїй волі чи через випадковість та нестриманість. Інсілліон був першим...
– Хоча б десь ти перший! – з іронією думав Амур оглядаючи суд присяжних, суддю, секретаря.
У нього навіть не було адвокату: жоден не погодився виступати в його захист, тому що всі були більше ніж обурені. Ходили чутки, що почнеться кінець світу, зникне енергія Кохання, і багато чого іншого. І все саме через те, що Інсілліон самостійно випустив енергію, в тому місці, де вона не повинна була з’являтись тієї миті.
Для них це було чимось неможливим. Адже порушення правил до цього моменту полягали лише в помилках щодо цілей, а не місця та часу.
Подібні думки можуть з’явитись у звичайних людей, якщо, наприклад на Землю буде летіти метеорит, з катастрофічною швидкістю почне підійматись рівень води, всі дерева перестануть виробляти кисень і сонце пропалить озоновий шар, а Брюс Вілліс чи ще якийсь народний герой – відмовиться рятувати світ. От в такому випадку, ми теж подумаємо про кінець світу.
Для них же достатньо було несанкціонованої появи Кохання.
– Інсілліон, чи зізнаєшся ти в тому, що порушив закон Амурів?
– Так, пане суддя.
– Чи хочеш, щось сказати у свій захист?
– Так, пане суддя! – голосно ковтнувши сказав Інсілліон, і одразу почув обурене ремствування, яке покотилося залом. “Нахабство!”, – повторював кожний.
– Що ж, добре. Тоді говори… – з абсолютною відсутністю емоцій дозволив той.
– Я хочу говорити з позивачем.  – Ремствування стало по гучності рівне шуму середнього водоспаду.
– Інсілліон, я нагадую тобі, що ти порушив закон Амурів. Ти, може й не по своїй волі, але переступив через усе, чим жив наш народ, у що вірив. Ти начхав на роботу інших Амурів, викликавши в одному з сердець, яке вже було закоханим  нову енергію, засудивши людську душу до страждань у самих віддалених кутах самотності. Інше – ти обрік на муки, до тих пір, доки не прийде час і йому закохатись. Але пам’ять залишиться назавжди. Ти зламав долі двох людей, порушив наші закони, а тепер, стоїш і знущаєшся над нами! – ярість задзвеніла в голосі судді, але через свій чин, він мав її приховувати, тож відчув її тільки Інсілліон, на якого той дивився. Очі не брешуть.
Коліна Амура трусились, і він відчував, як по його голій спині стікають краплини поту. Взагалі ці істоти носять одяг, але за традицією, ще від часу створення світу, повелось, що той хто порушує закон, у знак своїх добрих намірів, має повністю оголитись і представити суду своє тіло, як доказ каяття.
Трусячись від прохолоди Залу і від страху, який промерзлими пазурами роздирав його зсередини, Інсілліон нерішуче дивився вниз. – Пане суддя, я порушив закони Амурів, народу, що несе людям силу Кохання тисячі років, тож і відповідати я хочу не перед своєю совістю, а перед представником цього народу. Я прошу суд присяжних обрати когось на роль позивача!
Здавалось, що Амурам, котрі звикли, що абсолютно все відбувається за давно вивченим сценарієм – ідея новизни сподобалась. Вони почали щось дуже активно обговорювати та сперечатись. За декілька хвилин, піднявся чоловік, у чорній мантії та з круглими окулярами на очах.
– Пане суддя, оскільки правопорушення відбулось під час останнього іспиту в Школі, то порадившись, ми вирішили, що логічним буде, якщо в ролі позивача виступить ректор Школи - Атііл.
Під акомпанемент гучних оплесків він сів, а інший встав.
Червона мантія з золотими візерунками летіла позаду спини, здалеку можна було подумати, що в нього горить одяг. Атііл наближався і на його обличчі чітко був виражений обсяг мук, які відчував на нього через цей обов’язок. Адже він має зараз судитися з Амуром, якого навчав, якого тягав за вухо коридорами, на якого кричав, з якого сміявся. Кожний учень стає вчителю, як рідна дитина. І саме сьогодні, цієї миті, йому доведеться піти проти одного з дітей.
Атііл розумів логіку суду присяжних і не тримав на них зла. Він підійшов до трибуни, зупинився, порахував до трьох і став за неї.
– Я слухаю тебе, Інсілліон... – сказав він тремтячим голосом.
– Вибачте мене, пане ректоре, за те, що попри ваше навчання – я не впорався з завданням.
– З кожним може таке статись.
– Дякую за слова втіхи. Але, цього не було до цього і не має бути в майбутньому. Я признаю свою провину та готовий провести життя у бібліотеці із Престарілими.
– Тоді чого ти прагнеш викликавши позивача?
– Я хочу поставити одне запитання яке турбує мене все моє коротке життя. Пане ректоре, якщо ми людям несемо енергію Кохання, і вони, у наслідку, створюють сім’ї, народжують дітей та живуть щасливо то чи замислювався хто-небудь над тим, хто, чи що, приносить цю силу нам? Чому створюються сім’ї Амурів і народжуються покоління?
У залі стало тихо, як буває кожного разу, коли хтось із Престарілих навіки розчиняється у Коханні, наприкінці свого довгого життя. Відповіді не знав жоден, і Інсілліону було про це відомо, адже якби було по-іншому, то він би не ставив запитання, а тримав відповідь у голові. Всі очі були прикуті до Атііла, тому що той мав знати все.
– У нас немає Кохання. Ми створюємо сім’ї  – так. Але ж ми робимо це для того, щоб народжувати, а народжуємо, щоб наші діти приносили світу ще більше Кохання.
– То як тоді ви можете мене звинувачувати у принесенні в світ того, чого самі не розумієте?
– Природі не потрібно знати всіх складових дерева, щоб виростити його.
– Але ж вона часто дає їм життя далеко поза лісом – невпевнено мовив Інсілліон. І помітивши в очах ректора тривожний сигнал, який кричав йому: «зупинись! Ти все далі і далі копаєш собі могилу» - Інсілліон обірвав весь потік своїх думок і сказав: «Пане суддя, вибачте, але у мене немає більше питань. Дякую!».
Ці слова принесли задоволення в аудиторію, яка вважала себе знаючою все, тому бідь-які спроби змінити що-небудь – були приречені на провал через впертість та консервативність.
Опустивши голову Амур чекав на неминуче. І воно себе чекати не примусило. 

<< Читати попереднє -------------------------------------------------------------------------- Читати далі >>

З повним змістом можна ознайомитись тут.

Комментариев нет:

Отправить комментарий